TTMail Nasıl Açılır - TTmail Giriş


TTmail ,TTnet mail , Türk Telekom mail , Türk Telekom webmail adlarıyla anılan ve Türk Telekom müşterilerine sunulan ücretsiz bir mail servisidir.Ancak posta kutusunda barındırma alanı 1 GB'dır.Aslında sadece metin mesajları barındırdığından 10 binlerce metin mesajı içerisinde barındıracak kadar geniş bir veri alanına sahiptir.Peki milyonlarca abonesi bulunan Türk Telekom'un mail servisine nasıl üye olunur,nasıl ttmail'e kaydolunur,ttwebmail'e nasıl girilir,ttmail açılmıyor ne yapmalıyım,ttmail ayarları nasıl yapılır?İşte bu soruların cevabını alttaki bilgilendirmemizden sonra rahatlıkla alacak ve kolayca ttmail'de sizlerinde bir maili olacak.Resimlerle detaylı olarak verdiğimiz TTmail'e rahatlıkla kaydolacaksınız.Ttnet mail nasıl açılır,Ttnet mail hesabı açmak için gerekenler nelerdir?

Ttnet mail hesabı alabilmek için Türk Telekom internet ,Türk Telekom ADSL diğer adıyla TTNET Dsl müşterisi olmanız gerekmektedir.Yani evinizde Türk Telekom'a ait internet'iniz varsa ücretsiz olarak bu servisten faydalanabilirsiniz.Ttnet mail nasıl açılır,sorusunun cevabı altta.

Ttmail Kaydol,TTnet mail giriş,Türk Telekom mail hesabı,TTnet mail aç,Ttmail aç,Türk Telekom Mail Al işlemleri resimli anlatım

Öncelikle şuraya girin.Ardından alttaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.


ttnet-mail-ttmail

Tabi ki ilk üyelik için üstteki fotoğrafta gösterdiğimiz "Üye ol" sekmesine tıklayacaksınız.
Ardından alttaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.


ttmail-giris-nasil-kaydolunur

Eğer evinizdeki modemin kullanıcı adını ve şifresini biliyorsanız üstteki turuncu kutucuklarda belirttiğimiz yerlere sırasıyla "Adsl kullanıcı adı " ardından "Adsl şifre" bilgilerini girin.
Aslında bu işlem tek şifre yeni üyelik için geçerli.İlerleyen kısımlarda detaylı belirteceğiz.
Eğer girdiğiniz kullanıcı adı ve şifreyi kabul etmediyse " Türk Telekom evde internet müşterisiyim" sekmesine tıklayın.Ardından alttaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

ttmail-ttnetmail

Evet üstteki gibi sizden Tc Kimlik No bilgisini isteyecektir.Türk Telekom ofislerinde internet başvurusu için evinizden kimin TC kimlik no'su kullanıldıysa o TC Kimlik No kullanılmalıdır.
Eğer hala alamadıysanız size bir yol daha gösterelim.Evinizdeki internet başvurusu için kullandığınız cep telefonundan mesaj kısmına girerek TEKSIFRE boşluk evinizdeki ADSL hizmet nosu veya internetin bağlı olduğu ev telefonunu başında 0 olmadan 6606'a mesaj atın.Anında tekşifre kaydınız gerçekleşecektir.Eğer Adsl hizmet no numarasını nasıl öğrenebilirim diyorsanız lütfen tıklayın.Eğer abone değilseniz abone olmak için Türk Telekom evde internet,TTNET internet online başvuru sekmesine tıklayın.
ttnet-mail-sms
Tek şifrenizi aldınız,ancak eposta adresinizi belirlemediniz.Bunun içinde alttaki ekranda da gösterdiğimiz gibi yine cep telefonunuzdan TEKSIFRE boşluk E-posta adresinizi yazıp 6606'a göndermeniz yeterli.


ttmail-sms

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra şuraya girin.Ve artık ttmail'e kaydoldunuz.Hepsi bu kadar.Bu arada belirtelim.Daha önce yukarıda aldığınız tek şifre üyeliği ile birlikte şu alttaki resimdeki tüm Türk Telekom hizmetlerinin online işlemlerine rahatlıkla girebilirsiniz.


ttmail-teksifre-hizmetler

Ayrıca ttmail ayarlarını alttaki ekranda da görüldüğü ayarlar kısmından rahatlıkla yapabilirsiniz.Sağlıcakla.


ttmail-ayarlar